Ak chcete cestovať, musíte investovať

Domáca ekonomika je vo veľmi dobrom stave. Nezamestnanosť sa stále zmenšuje, nové firmy prichádzajú na Slovensko a prinášajú stále nové možnosti kariérneho rastu. Čo však robiť, keď už máte našetrené peniaze, ale chcete ich ešte viac zúročiť? Začnite investovať!

Pýtate sa sami seba, že síce si každý mesiac odkladáte peniaze, ale s mierou inflácie a nízkou úrokovou sadzbou na bežných bankových produktoch o niekoľko rokov z vašich úspor bude skôr ubúdať, ako pribúdať. Najlepším spôsobom ako dlhodobo nechať svoje úspory zarábať, je ich investovať. To, do akých fondov, nehnuteľností či prípadne akcií investovať, vám najlepšie poradí finančný poradca.

Samozrejme, investovať môžete aj na vlastnú päsť, ale nemáte v tomto prípade vôbec zaručené, že investícia, ktorú plánujete vykonať bude zisková. Naopak je dosť veľká pravdepodobnosť, že budete stratový alebo že dokonca prídete o všetky úspory. Finančný poradcovia by mali mať celkovo lepší prehľad o trhu, vedia, do akých zdrojov či surovín investovať, a ktoré radšej z vášho portfólia odstrániť čo najskôr. Ak si chcete teda zarobiť tých pár eur mesačne navyše, ale nechcete chodiť do ďalšej roboty alebo ísť na brigádu, môžete už vami ušetrené peniaze dlhodobo investovať. Takéto investície môžu trvať od 10 až po 30 rokov, záleží len na vás, ktorú si zvolíte.

Takýmto spôsobom si môžete šetriť nielen na dôchodok, ale aj na vyšší životný štandard vo vyššom veku, ktorý vám vďaka dostatku peňazí bude umožnení. Nebudete tak musieť ako senior sedieť doma a varovať vnúčatá, budete si môcť dovoliť cestovať a spoznávať na staré kolená svet. Ak ste mladý, určite vás zlákala aj myšlienka investovať do kryptomeny, akou je napríklad Bitcoin. Mnohí ľudia do tejto umelo nafúknutej bubliny investovali, ale nakoniec zistili, že zázračné zisky nemôžu trvať večne. Hodnota tejto meny sa v priebehu niekoľkých mesiacov prepadla až na dno. Veríme, že s pomocou odborníkov sa vám podarí zvoliť tú najlepšiu investičnú metódu pre vás.