Cestovné agentúry a zájazdy do zahraničia

Okrem cestovných agentúr, ktoré sme už spomínali v predošlom článku, existuje samozrejme množstvo ďalších, ktoré zájazdy na Slovensko neponúkajú. I keď sídlia na Slovensku, prevažne vo väčších mestách, rozhodli sa venovať svoje úsilie zhromažďovaniu ponúk a výletov do zahraničných destinácií. Poďme si spomenúť tie najznámejšie a najobľúbenejšie destinácie Slovákov.

Aeolus

Už názov tejto cestovnej agentúry alebo kancelárie napovedá, že sa bude jednať o spoločnosť, ktorá sa špecializuje na zájazdy do oblasti okolo Egejského mora a Gréckych ostrovov. V ponuke tak nájdete klasické destinácie ako sú Kréta či Rhodos, ale na svoje si prídu aj náročnejší zákazníci, ktorí sa nechcú uspokojiť s dovolenkou na pláži preplnenej turistami. Nájdete tu pobyty na ostrovoch Lesbos alebo Kos, Kyklady sú taktiež veľmi zaujímavou ponukou, predovšetkým pre mladých a dobrodružných cestovateľov.

Aj autobusové zájazdy do najobľúbenejšej destinácie Slovákov, Chorvátska, má táto cestovná agentúra v ponuke. Ak vám nevadí sedieť na mieste až 10 hodín, klimatizovaný a komfortný autobus vás dopraví priamo k hotelu či apartmánu pri pláži.

Kartago Tours

Táto cestovná agentúra patrí medzi najväčšie na Slovensku. Množstvo spokojných zákazníkov sa nemôže mýliť, že táto spoločnosť je spoľahlivým partnerom na organizovanie dovolenky do afrických krajín ako sú Egypt, Maroko alebo Tunis. Ani Turecko v ponuke tohto sprostredkovateľa zájazdov nechýba. Od nekomplikovanej online objednávky až po individuálne zostavené pobyty priamo na pobočke, servis Kartago Tours je naozaj na vynikajúcej úrovni.

Koala Tours

V tomto prípade názov nenaznačuje ponuku agentúry. Aj napriek tomu tu nájdete bohatú ponuku zájazdov do Európskych ale aj iných destinácií, ako je Turecko či Spojené arabské emiráty. Špecialitou tejto cestovnej kancelárie sú najmä last minute a ultra last minute zájazdy, teda pobyty, ktoré sa ponúkajú s výraznou zľavou, pretože odlet alebo transfer na miesto dovolenky nasleduje už o niekoľko dní, prípadne hneď na druhý deň od zakúpenia zájazdu. Ak nemáte radi plánovanie vopred, určite oceníte tento spôsob dovolenkovania.