Cestovné portály

V predošlých článkoch sme si spomenuli cestovné agentúry a cestovné kancelárie. Dnes sa budeme venovať cestovným portálom. V poslednej dobe takéto portáli vznikajú stále častejšie a je ťažké udržať krok s tými, ktoré ponúkajú kvalitné porovnanie cien a neslúžia len na to, aby ich vlastník zarobil veľké peniaze prostredníctvom sprostredkovanej reklamy.

Nám sa zapáčil svojou ponukou, prístupom a funkčnosťou portál zajazdy.sk.

Zajazdy.sk

Tento portál vznikol s klasickej cestovnej agentúry. Tvorcom portálu však neunikol fakt, že ľudia v dnešnom modernom svete už nechodia až tak často do kamenných prevádzok, aby si kúpili dovolenku. Preferujú možnosť objednať si pobyt alebo zájazd priamo z pohodlia domova cez internet. A tak si založili internetovú stránku. V ďalšom priebehu sa dopyt zákazníkov tak zväčšil, že vlastné zájazdy už nedokázali pokryť záujem ľudí.

Vznikol cestovný portál, ktorý združoval ponuky iných cestovných agentúr a ponúkal priame porovnanie rôznych ponúk na ten istý termín a do tej istej destinácie. Ako užívateľ ste teraz získali možnosť zvoliť si najvýhodnejšiu ponuku pre vás, či už na základe rozpočtu, skóre hodnotení od dovolenkárov alebo na základe možností stravy a transferu.

Výhodou takéhoto systému určite je, že vždy máte k dispozícií najaktuálnejšie ceny a termíny, na čo najviac destinácií. Medzi širokou ponukou tohto webu sa nájdu aj výborné miesta na Slovensku. Po zvolení Slovenska ako krajiny vám je ponúknutých na výber hneď niekoľko oblastí, v ktorých môžete stráviť vašu dovolenku. Veľkým lákadlom tohto portálu sú najmä poznávacie zájazdy po Slovensku, ktoré zákazníkovu dávajú možnosť precestovať hneď niekoľko miest alebo obcí v priebehu niekoľkých dní, aj so sprievodným programom a jednotlivým ubytovaním či stravou.

Medzi ostatné portály, ktoré môžeme len odporučiť patrí https://dovolenka.edovolenky.sk a https://www.pelikan.sk/. Uvítali sme aj možnosť ohodnotiť svoj pobyt v jednotlivom hotely alebo rezorte, takže ďalší návštevník si môže spraviť prehľad o tom, kde boli iný zákazníci spokojní, a kde naopak, služby boli podpriemerné.