Cestujte jednoducho – Škoda Rapid

Pri svojich cestách po Slovensku vám určite bola Škoda Rapid verným spoločníkom. Ako ste sa museli cítiť, keď ste sa dozvedeli, že automobilka Škoda plánuje zastaviť výrobu tohto veľmi obľúbeného modelu? Pred necelým mesiacom vedenie spoločnosti vyhlásilo, že plánuje ukončiť produkciu tohto sedanu. Necelých 6 rokov sa produkovalo toto auto strednej triedy, ktoré bolo najmä u mladých vodičoch veľmi obľúbené. Cenovo dostupné, no napriek tomu prinášalo toto vozidlo množstvo kvalitných prvkov, počnúc motorom a končiac u výbavy.

Plány firmy Škoda v budúcnosti sú však ambiciózne. Škoda Rapid sa prestane vyrábať, produkcia Škody Octavia sa má posilniť a trh menších áut by mala oživiť nová línia, ktorej názov ani dizajn momentálne nie je známy. Škoda sa prostredníctvom dvoch modelov Kodiaq a Karoq už stihla presadiť aj vo veľmi obľúbených SUV modeloch a teraz plánuje prienik aj do menších kategórií, v ktorých jej konkurenti zatiaľ majú väčšinový podiel. Jedná sa najmä o Citroen a Peugeot či Fiat, ktorým by táto automobilová spoločnosť chcela robiť konkurenciu.

Česká automobilka síce už plánuje na októbrovom autosalóne v Paríži predstaviť koncept novej kategórie vozidla, ale ako sme pri futuristických konceptoch zvyknutí, bude sa stále jednať len o víziu grafika a návrhára karosérie. Skutočnosť býva väčšinou na míle vzdialená od týchto štúdií. Ale pozrieť sa na to určite oplatí, tak sa pripravte. Podľa niektorých správ plánujú niektorí vedúci pracovníci firmy oživiť práve legendárnu Felíciu, ľudovo nazývanú aj „Felcka“. Toto legendárne auto sa už pred dlhými rokmi prestalo vyrábať, no stále máte možnosť na slovenských cestách zazrieť tieto modely, niekedy v lepšom, inokedy v katastrofálnom stave. Dúfajme teda, že dizajnéri aj pracovníci firmy prídu s inovatívnym modelom, ktorý bude dostupný práve pre slovenských šoférov.

Ani slovenský robotníci sa nemusia obávať, pretože stále budú mať dostatočne roboty s ostatnými modelmi firmy Škoda, ktoré sú produkované práve v bratislavskom automobilovom závode v Devínskej Novej Vsi.