Hľadanie ubytovania na internete

Ak plánujete navštíviť alebo precestovať Slovensko na pár dní, určite vám napadne, že budete potrebovať za ten čas aj niekde prespať. Možností je neúrekom, čiže záleží len na vás, aké ubytovanie preferujete. Pre mladých ľudí existuje možnosť lacného ubytovania v hosteloch, pre rodiny si môžete prenajať apartmán aj s kuchynkou a pre náročných sú dostupné luxusne vybavené hotely s bohatými raňajkami.

Kde však toto ubytovanie najlepšie hľadať? Samozrejme, ak máte radi dobrodružstvo a ste spontánny, môžete hľadať izbu na noc aj priamo na mieste v danom meste či obci. Ale väčšina z nás chce mať istotu, že v danú noc bude mať strechu nad hlavou a tak si ubytovanie hľadá už niekoľko dní až týždňov vopred cez internet.

Airbnb

Ubytovanie cez Airbnb je vhodné najmä keď cestujete vo väčšej skupinke a máte radi svoje súkromie. Cez tento portál totiž môže súkromná osoba prenajímať svoju nehnuteľnosť na jeden či niekoľko dní za poplatok. Ceny za izbu na jednu noc na Slovensku začínajú od 20 eur na okraji väčších miest, až po stovky eur v centre Bratislavy v štýlových apartmánoch s výhľadom ponad veľkomesto. Výhodou je, že si môžete pozrieť fotky ubytovania a recenzie od iných užívateľov.

Booking.com

Booking predstavuje portál, združujúci hotely a hostely. V jeho veľmi jednoduchom vyhľadávacom nástroji zadáte miesto pobytu, počet osôb a nocí. Zobrazia sa vám všetky dostupné možnosti ubytovania vo vami zvolenom termíne. Tieto výsledky vyhľadávania si teraz môžete zoradiť podľa vašich predstáv. Či už od najnižšej ceny, najlepších hodnotení alebo podľa vášho rozpočtu.

ubytujsa.sk

Tento slovenský portál ponúka podobne ako predošlá možnosť rôzne ubytovania podľa vami zvolenej destinácie a termínu. Výhodou tejto stránky je, že tu nájdete viac penziónov, ktoré nemusia byť prístupné na zahraničných portáloch. Ak hľadáte veľmi lacné ubytovanie, budete si môcť dokonca vybrať ubytovňu, v ktorej za noc zaplatíte menej ako 10 eur za noc. Je tak len na vás, s čím sa uspokojíte.