Ondrej Duda – skvelý futbalista zo Slovenska

Aj keď to znie neuveriteľne, tabuľke najlepších strelcov nemeckej prvej ligy kraľuje Slovák Ondrej Duda. Tento mladý chalan sa do nemeckého klubu Herta Berlín dostal len pred dvoma rokmi, keď do nej prestúpil z Légie Varšava. Začiatky v nemeckom klube neboli ľahké. Spočiatku Dudovi v jeho rozvoji a nových kamarátstvach bránila najmä jazyková bariéra. Nemčina predsa len nie je ten najľahší jazyk, najmä keď nemáte talent na jazyky. Ale postupom času sa komunikácia nielen s trénerom, ale aj s tímovými kolegami zlepšovala a Ondrej sa tu začal cítiť ako doma.

Najlepším dôkazom toho je, že v prvých štyroch zápasoch novej sezóny Bundesligy 2018/2019 strelil neuveriteľné 4 góly. To je priemer 1 gól za zápas! Takouto štatistikou sa momentálne nemôže pýšiť ani najlepší futbalista planéty, Cristiano Ronaldo. Mladý Duda na seba pritom už upozorňoval vo svojej reprezentačnej úlohe, kde už ako 17-ročný nastúpil na svoj prvý seniorský zápas za Slovensko. Tréner slovenskej reprezentácie, Kozák, mu od začiatku dával dôveru, aj keď bol za to mnohými kritizovaný.

Samotný mladý talent priznal, že táto podpora bola v jeho vývoji stať sa skvelým futbalistom kritická. Psychická sila sa ukazuje u tohto futbalistu skoro v každom zápase, či už v nemeckej lige alebo v slovenskej reprezentácií. Dokáže svoje mužstvo podržať v tých najťažších chvíľach a dať mu nádej. Ukazuje svoje kvality svojim vycibreným herným štýlom, diriguje hru a zakončuje výborne. Na ihrisku má prehľad a rozdáva svojim spoluhráčom dobre cielené prihrávky. Aj napriek tomu, že úloha útočníka je preňho dôležitá a v budúcich mesiacoch sa o ňom bude hovoriť stále viac, nestúpla mu zatiaľ sláva vôbec do hlavy. Stále je tým istým príjemným a skromným chlapcom, ktorý pred viac ako 10-timi rokmi nastúpil na svoj prvý zápas ako 13-ročný v juniorskej reprezentácií. Držíme mu palce, aby mu výborná strelecká forma zostala aj naďalej verná a s radosťou budeme sledovať priebeh jeho sľubnej kariéry.