Pobyt vo Vysokých Tatrách

Ak pricestujete na Slovensko, nemôžete začať svoj pobyt nikde inde, než vo Vysokých Tatrách, Tieto veľhory ponúkajú pestrý program pre malých aj veľkých, starých či mladých. Nižšie si uvedieme niekoľko pamiatok a prírodných úkazov, ktoré vám odporúčame počas vášho pobytu určite navštíviť. Aj vďaka nim bude váš pobyt jedinečný a domov si odnesiete množstvo zážitkov.

Štrbské pleso

V Tatrách sa nachádza mnoho týchto jazier. Plesá sú špecifické tým, že neboli vytvorené tektonickou činnosťou alebo ťažbou štrku, ale vznikli tým, že postupným roztápaním ľadovcov sa táto voda zachytala v morénach, kamenných nánosoch. Na Slovensku je množstvo takýchto vodných nádrží, ale medzi najkrajšie patrí práve Štrbské pleso. Nachádza sa v malebnom prostredí ihličnatých lesov. Jeho vody sú takmer priezračné a okolo neho vedie turistický chodník. Dávajte si však pozor, aby ste nezablúdili v lese. Medvede sú totižto stálymi návštevníkmi týchto končín.

Jaskyne

Ak patrí medzi vaše záľuby alebo jednoducho vaše deti milujú netopiere, mali by ste zvážiť návštevu jednej zo sprístupnených jaskýň Vysokých Tatier. Či už je to Belianska alebo Važecká jaskyňa, obidve obsahujú typickú kvapľovú výzdobu. Zachovali sa tu aj kosti jaskynných medveďov a prezimuje tu množstvo druhov netopierov, ktoré pri troche šťastia budete môcť vidieť visieť z vápencového stropu.

Tatranské chaty

Ak patríte medzi nadšencov turistiky, nordic walkingu alebo jednoducho len radi chodíte na prechádzky, určite neváhajte a spravte si výlet na jednu z tradičných tatranských chát. Medzi najobľúbenejšie patrí Zamkovského chata, ktorá je prístupná z Hrebienka z časti Starý Smokovec. Chaty sú vybavené všetkým, čo si len môžete priať a môžete sa tu dokonca aj rozhodnúť stráviť noc. Iní zas si doprajú len výdatný obed predtým, než sa pustia na cestu späť.

Rysy

Tento nevšedný názov pomenúva vrchol, ktorý siaha až do výšky 2499 metrov nad morom. Je turistický sprístupnení a môžete naňho vystúpiť a užiť si úžasný výhľad zo Slovensko-Poľského pohraničia.