Slovensko ako dejisko MS v hokeji

Od minulého týždňa sú v predaji lístky na Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2019. Slovensko už pred pár rokmi úspešne hostilo majstrovstvá a o rok sa znova stáva hostiteľom pre tento zimný šport. Ako zvyčajne sa zápasy odohrajú v Máji, tentokrát konkrétne od 10. – 26. mája.

Najviac zármutku väčšine fanúšikov spravila určite správa, že Slovensko svoje zápasy v základnej skupine odohrá nie v hlavnom meste – Bratislave, ale vo východnej metropole Košíc. Ale aj hnev niektorých fanúšikov nedokázal zmeniť názor a plány organizátorov, a tak Slovensko odohrá všetky svoje zápasy v Košiciach. Samozrejme, v základnej skupine. Ak by sa nášmu tímu darilo, prvý štvrťfinálový zápas si už zahrá na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.

Ak sa teda budúci rok chystáte navštíviť Slovensko, prípadne plánujete nejaký výlet, je to ideálny čas si zakúpiť vstupenku a zažiť jedinečnú atmosféru preplneného štadióna a burácajúceho davu. Aj keď za jeden zápas zaplatíte aktuálne viac ako 45 eur, určite nebudete ľutovať. Ak ste naozaj skalný fanúšik, môžete si dokonca zakúpiť permanentku na všetky zápasy Slovenska. Slovensko do toho!

Medzi 16 najlepších tímov svetovej hokejovej elity sa prebojovali aj krajiny ako Veľká Británia či Taliansko. Nebudú chýbať ale ani večný favoriti tímov Ruska či Švédska. Prvé majstrovstvá, ktoré boli na Slovensku v roku 2011 boli sprevádzané aj verným maskotom. Nemôže tomu byť inak ani na týchto nadchádzajúcich majstrovstvách. Fanúšikov bude baviť nový maskot Macejko. Tento medveď si isto získa srdcia najmenších fanúšikov hokeja.

Pre hostí, ktorí na Slovensko pricestujú na návštevu bude pripravený bohatý sprievodný program, ktorého harmonogram bude postupne zverejňovaný na oficiálnej stránke majstrovstiev. Mnohé cestovné kancelárie už teraz ponúkajú zájazdy na Slovensko, s transferom, ubytovaním a aj vstupenkou na želaní zápas. Pri návštevnosti viac ako 400 000 ľudí pred siedmymi rokmi, sa môže Slovensko tešiť na rôzne kultúry, zvyky a množstvo zážitkov. Či už hokejových alebo iných.