V akom čase cestovať na Slovensko

Ako sme už niekoľkokrát spomínali, Slovensko je krásna krajina, ktorá v každom ročnom období ponúka svojim návštevníkom veľa zážitkov a pamätihodností. Poďme sa ale pozrieť na jednotlivé časti roka, a aké činnosti alebo miesta vám odporúčame navštíviť.

Jar

Na jar si môžete vychutnať na Slovensku mnoho vecí. Najdôležitejšou kultúrnou udalosťou je určite šibačka. Ak sa vyberiete do nejakej tradičnej slovenskej dediny, budete môcť byť svedkom šibania či oblievačky, ktoré nemôžu pri tejto akcií chýbať. V tomto období sa príroda prebúdza a budete si môcť za pekného počasia spraviť krásne prechádzky do rozkvitnutej prírody. Hubári si prídu na svoje taktiež a ak patríte skôr k mestským typom, budete si môcť pozrieť historické pamiatky miest ako je Bratislava alebo Košice za príjemných jarných teplôt.

Leto

Leto na Slovensku je veľmi teplé. Teploty sa skoro na celom území vyšplhajú až cez 30 stupňov Celzia, čo zaručuje pohodlie pri kúpaní či už v mnohých prírodných jazerách, bagroviskách a priehradách. Nemôžu chýbať ani termálne kúpele, ktoré sú častokrát spojené s plaveckým bazénom alebo vonkajším vodným svetom s toboganmi.

Jeseň

Toto ročné obdobie je čarovné, najmä na úpätí hôr. Môžete si pozrieť, ako krásne príroda namaľovala lístie pred tým, než celkom opadne zo stromov. Rybári a hubári sa môžu tešiť na bohaté úlovky. Turisti sa po dobre vyznačených turistických chodníkoch môžu napríklad v Malých Karpatoch prejsť niekoľko desiatok kilometrov a pozorovať miestnu flóru či aj faunu. Srnky a diviaky sú častým javom v miestnych lesoch.

Zima

Najchladnejšie ročné obdobie ponúka raj naozaj pre milovníkov zimných športov. Či už preferujete lyže, snowboard alebo sánky, v horách je vždy dostatočne veľká snehová pokrývka, aby ste si mohli zašportovať. Nesmú chýbať samozrejme ani vianočné trhy, ktoré napríklad v Bratislave pozostávajú z niekoľko stoviek stánkov, kde sa môžete nielen občerstviť výborným jedlom, ale aj ohriať hriatô alebo pálenkou či vareným vínkom.