Veľa cestujete a hľadáte bývanie?

Ste vášnivý cestovateľ, ale už vás nebaví denne cestovať niekoľko sto kilometrov napríklad za prácou? Ale zároveň nechcete bývať priamo v nejakom väčšom meste, akým je napríklad Bratislava? V tomto príspevku sa pozrieme na dostupné bývanie, ktoré sa nachádza blízko takejto metropoly. Aké ma takéto bývanie výhody a prečo ísť do kúpy takejto nehnuteľnosti?

Po prvé, nezáleží na veku. Či ste práve dokončili vysokú školu alebo už sa pomaly chystáte na dôchodok, splniť si svoj sen, tak na to nie je nikdy neskoro. Dnes si povieme niečo o výhodách bývania v prímestských oblastiach.

Ako prvé treba určite spomenúť možnosť, bývať v dome a nie v byte. Kto si nepredstavoval aspoň raz vo svojom živote, že bude žiť v peknom domčeku s krásnou záhradkou, veľkým psom a bazénom? Ak snívate práve o tomto, dom v blízkosti mesta je pre vás tou správnou voľbou. Ak si zoberieme príklad z malých dedín v okolí Bratislavy, tak ak budete pozerať nehnuteľnosti v okolí 50 kilometrov od mesta, zaiste si nájdete skvelé bývanie podľa vašich predstáv. Ruch veľkomesta jednoducho po práci necháte za sebou a domov si prídete oddýchnuť do tichého prostredia dediny alebo mestečka, v ktorom budete mať postavený svoj dom.

Investícia do rodinného domu v okolí Bratislavy v priemere vychádza okolo 150000 eur, čo vám priamo v meste v dnešnej dobe zaručí menší 3-i alebo väčší 2-i byt. Samozrejme, je len na vás, čo preferujete. Ruch veľkomesta alebo pokoj lesov či polí. A určite ste aj zachytili, že sa plánuje postaviť obchvat práve do satelitov mesta Bratislava, čiže aj ranné alebo večerné kolóny na ceste do práce a domov sa budú určite zmenšovať. Ak auto nevlastníte, nemusíte sa báť. Integrovaná doprava mesta Bratislava do väčšiny priľahlých dedín sprostredkúva autobusové alebo vlakové spoje. Prípadne si môžete zlepšiť vašu kondíciu pravidelným bicyklovaním po cyklotrasách.